İstanbul & Türkiye Turları

İstanbul tur paketi fiyatları ile kültürel şehir tadını çıkarın, ya da bir günlük İstanbul gezileri veya Türkiye Turları Efes, Kapadokya, Gelibolu ve daha fazla yer ile Türkiye'yi daha fazla keşfetmek!

 

EGE AKDENİZ TURU

8 GÜN / 7 GECE

1.GÜN. PAZAR ( İSTANBUL' DAN ÇIKIŞ )
21.00 Atatürk Olimpiyat Evi - 22.00 Harbiye Müze Önü - 23.00 Altunizade Beyaz Papyon Otoparkı, 23.20 Kartal Yemek Center, 23.30 Çayırova Mc Donald's 00.15 İzmit Asya Otel Önünden hareketle Bursa istikametiyle, gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. GÜN.
PAZARTESİ ( ŞİRİNCE KASABASI - BAFA GÖLÜ - MİLAS - 1. BODRUM TEKNE TURU )
Susurluk Mavi Göl Tesislerinde verilen ilk molanın ardından Balıkesir, Manisa, İzmir ve Selçuk üzerinden sabahın erken saatlerinde Selçuk'a ulaşıyoruz. Kaybolmamış köy dokusu ile Eski bir Rum kasabası olan Meyve Şarapları yla ünlü Şirince ye geliyoruz. Eski adı çirkince olan bu şirin rum köyünün sokaklarında nostaljik bir yürüyüş yapıyor ve Didim-Bafa gölüne üzerinden Bodrum'a yolculuğumuz devam ediyor. Bafa gölü yakınlarında Beş parmak Dağlarını ve hikâyesini dinledikten sonra Yolumuzun üzerinde bulunan ve Halılarıyla ünlü Milas kentinden geçerek Bodruma ulaşıyor ve Bodrum yat limanında bizi bekleyen teknemize biniyoruz. Ege Denizi'nin masmavi sularına teknemizle açılıyoruz. BODRUM TEKNE TURU (1. Mavi Yolculuk) Akvaryum Koyu, Karaada, Camel Beach, Bağla Beach, Kızlar Koyu, Haremten Koyu gezilerimiz sonrasında Mydos Kapısı ve Anfi Tiyatroyu görerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile birlikte Bodrumun ünlü eğlence mekânı olan HALİKARNAS diskoya gidiyoruz.(Ekstra)

3. GÜN. SALI ( AKKAYA - 2. GÖKOVA TEKNE TURU, GELİBOLU ADASI - ZEYTİNLİ KOY - LACİVERT KOY - AZMAK ÇAYI -3. AZMAK TEKNE TURU )
Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Milas - Yatağan SAKAR GEÇİDİ üzerinden, evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, AKYAKA Beldesi'ne geliyoruz. GÖKOVA TEKNE TURU (2. Tekne Turu) yapmak için teknemize biniyoruz. Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidon sarayının gök lacivert denizin dibinde olduğu söylenen Gökova nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz. Gelibolu Adası, Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, İncekum, Lacivert Koy demir atıp yüzeceğimiz koylar arasın da, Akşamüstü tekneden indikten sonra kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan, göçmen kuşların, su samurlarının yaşadığı, balıklarının yumurtlamaya geldiği AZMAK ÇAYI nı görmek için nehire dümen kırıyoruz AZMAK ÇAYI TEKNE TURU (3.Tekne Turu ) . Akyaka dan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılırken yolda aşıkların yürüyüş yaptığı okaliptüs ağaçları altında AŞIKLAR YOLU bizleri bekliyor. Aşıklar yolunda vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Marmaris'e ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde, akşam yemeği sonrası Marmaris Kaleiçi ve barlar sokağın da sabaha kadar eğlence. (Ekstra)

4. GÜN. ÇARŞAMBA ( 4. DALYAN TEKNE TURU, KÖYCEĞİZ GÖLÜ-İZTUZU PLAJI-GÖCEK YAT LİMANI-KATRANCI KOYU-ÖLÜ DENİZ)
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Marmaris den hareketle DALYAN a geliyoruz. DALYAN TEKNE TURU (4. Tekne turu) Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölü ne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan BYBLİS ve KAUNOS un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz. Ve tabiî ki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek Nehrin kenarında vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası Göcek'e hareket ediyoruz. Çevreyi gezebilmeniz için burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Katrancı koyunda verdiğimiz fotoğraf molası sonrasında Fethiye'ye hareket ediyoruz. Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ'dan aşağıya atan Belcekız'ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz'de yüzme molası veriyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Yemek sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte Fethiye Barlar sokağına gidiyoruz.

5. GÜN. PERŞEMBE ( KAYAKÖY - 5. 12 ADALAR TEKNE TURU, GÖBÜN KOYU - TAVŞAN ADASI - KLEOPATRA HAMAMI )
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında eski ismi Levissi şimdiki ismi Kaya Köy olan Rum kasabasına ulaşıyoruz. Burada Büyük Kilise, İlkokul, Taş Evler ve Çeşmeleri (Otobüs ile panaromik olarak gezdikten sonra) Fethiye marinaya gidiyor ve 12 Adalar tekne turumuzu (5. Mavi yolculuk) gerçekleştirmek üzere teknemize biniyoruz. Belcekız ın eşsiz koylarında vereceğimiz yüzme molalarımız arasında Gemiler Adası, Soğuksu koyu, Camel beach, Mavi Mağara gibi sayısız koy sayılabilir. Sahile Geri dönüşte Telmessos Antik tiyatrosunu panaromik olarak görüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama, dileyen misafirlerimizle birlikte akşam yemeği sonrasında mehtap turuna katılıyoruz. (EKSTRA)

6.GÜN. CUMA ( SAKLIKENT KANYONU - KALKAN - KAŞ - KEKOVA - ÜÇAĞIZ - KEKOVA TEKNE TURU - SİMENA KOYU - DEMRE - BEACH PARK )
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında otobüsümüzle Türkiye nin en önemli Kanyonlarından biri olan SAKLIKENT e gidiyor buz gibi suların arasında yürüyerek serinliyoruz. Saklıkent'den ayrılıyor ve bir sonraki durağımız olan KALKAN ve KAŞ'a hareket ediyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları, rehberimizin anlatımları ile renklenecek. Bir sonraki durağımız ise KEKOVA nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan ÜÇAĞIZ olacak. Limandan bineceğimiz teknemizle KEKOVA TEKNE TURU (6. Tekne turu) na başlıyoruz. Yüzme molalarımız arasında Esmeralda Koyu, Tersane koyu, Hamidiye koyu, yolu olmayan SİMENA KÖYÜ, KEKOVA ADASI ve M.Ö ll.yy da bir depremle denizin dibine batmış olan BATIK ŞEHİR'i görüyoruz . Üçağız'dan ayrılarak Finike, Bey Dağları, Kemer üzerinden yolumuza devam ediyor ve Antalya'ya ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimi ve konaklama otelimizde Akşam yemeği sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Antalya Kaleiçi ne gidiyoruz. (Ekstra)

7.GÜN. CUMARTESİ ( KÖPRÜLÜ KANYON'DA RAFTİN HEYECANI - KURŞUNLU ŞELALESİ - ANTALYA )

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Dünyadaki sayılı Milli Parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon a ulaşıyoruz. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7 den 77 ye herkesin katılabileceği, RAFTİNG heycanını Köprüçay ın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz (EXTRA) . Köprülü kanyondan ayrılıyor ve Kurşunlu Şelalesini geziyoruz. Sonrasında Afyon-Kütahya üzerinden İstanbul'a dönüş yolculuğumuz başlıyor.

8.GÜN. PAZAR ( PAMUKOVA - İZMİT - İSTANBUL )
Pamukova-İzmit güzergahını takiben sabah erken saatlerde İstanbul'a ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz kalkış noktalarına bırakıyor ve bir başka BİLY TURİZM